вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий